Club des Belugas – Swop (2008)

29/06/2008 By: Topielec Kategoria: 1CD, 2008, Chill, Jazz, Lounge, Muzyka, Muzyka zagraniczna, Nu jazz, Składanka / kompilacja

Club des Belugas – Swop (2008)„Club des Belugas tworzy dwójka niemieckich dj’ów korzystająca nie tylko z sampli ale też z pomocy “żywych” muzyków. Dzięki temu powstaje znakomita mieszanka starych rytmów lounge oraz nujazzu, bossa novy, funky, chillout” - tak przeczytałem na stronie Jazzava-Cafe. Posłuchałem sampli. Kupiłem płytę (wydaną u nas jako książka + CD w znanej już serii Agory. Posłuchałem. I zakochałem się.

Ta płyta to zestaw wyśmienitych brzmieniowo utworów, różnorodnych a jednocześnie komponujących się w zgrabną całość. Jeśli nie lubisz jazzu klasycznego, improwizowanego – to właśnie coś dla Ciebie. Komplet dźwięków na spokojne popołudnie, na ciepły wieczór. Na późną noc. Pozytywne wibracje chilloutu, trąbki nujazzu – powtarzam: wyśmienite.

Club des Belugas wydaje Chi Chin Records – i na ich oficjalnej stronie jest cała kolekcja ciekawie wyglądających pozycji w większości właśnie nujazzowych, chilloutowych i lounge. Chyba zacznę się im przyglądać bliżej. Czy może przysłuchiwać.

Tracklista: Club des Belugas - Swop (wydanie oryginalne - chinchin records):

01. what is jazz
02. it’s a beautiful day
03. frankie
04. peace will com with sleep (triple bass mix)
05. some like it hot
06. puttin on the ritz (club des belugas remix)
07. she said no
08. cats’n boys
09. wearing out my shoes
10. second sight
11. take three
12. it don’t mean a thing
13. the road is lonesome
14. a men’s scene
15. what is jazz (tape five rmx)
16. cats’n girls

Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz