Roisin Murphy - pożegnalny koncert trasy Overpowered - Warszawa / Klub Stodoła

15/09/2008 By: Topielec Kategoria: KALENDARIUM WYDARZEŃ, Muzyka

ROISIN MURPHY - charyzmatyczna ikona mody i stylu powracaROISIN MURPHY
charyzmatyczna ikona mody i stylu powraca

Po rewelacyjnych, wyprzedanych występach w styczniu w Warszawie i Krakowie, Roisin Murphy, zdecydowała się nagrodzić polskich fanów i zagrać tu jedne z jej ostatnich koncertów na trasie Overpowered. Roisin Murphy, specjalnie dla warszawskiej publiczności wystąpi raz jeszcze na bis, 12 listopada w Klubie Stodoła. Ci wszyscy którzy nie miel okazji zobaczyć i usłyszeć jej w styczniu, mają ostatnią i jedyna szansę. Nie przegapić jej! Ikona mody i stylu, głos legendarnej formacji Moloko, powraca, na jeden jedyny występ do Polski!

Roisin Murphy od lat na szczycie popularności, w dużej mierze dzięki dokonaniom legendarnej formacji Moloko, którą współtworzyła. Dziś, za sprawą dwóch doskonałych albumów, święci triumfy pod własnym nazwiskiem, wyrastając na jedną z największych gwiazd sceny tanecznej.

W dwa lata od wydania solowego debiutu, płyty Ruby Blue, Roisin odniosła wieki sukces albumem Overpowered. Płyta przyniosła takie przeboje jak tytułowy „Overpowered”, “Let Me Know” czy „You Know Me Better”. A wszystko za sprawą tanecznego stylu Roisin, bliskiemu wcześniejszym dokonaniom super grupy Moloko. Jej charakterystyczny głos, sceniczna charyzma, niezwykłe kreacje, sprawiły iż Moloko i Roisin są przykładem stylowego, a zarazem futurystycznego tanecznego popu, zaś sama Murphy, obok Bjork i Madonny stała się ikoną mody, wzorem fantazyjnej artystycznej autokreacji, o czym najlepiej przekonać się oglądając jej niezwykłe, barwne i porywające występy. Jej koncerty to mistrzowsko wyreżyserowane widowiska, w trakcie których artystka, kilkakrotnie się przebiera. Towarzyszy jej bogata oprawa świetlna i niezwykłe wizuale. Wszystkie jej dotychczasowe klubowe koncerty w Polsce były wyprzedane, a sale wypełnione po brzegi fanami jej twórczości. Na styczniowe koncert w Warszawie i Krakowie bilety rozeszły się w ciągu 8 tygodni! W listopadzie, specjalnie na bis Roisin powraca, żeby wystąpić jeden jedyny raz na zakończenie swoje tournée. Tego wydarzenia nie można przegapić.

www.roisinmurphy.com
www.myspace.com/roisinmurphy

Źródło: www.muzikanova.pl

 
 YouTube: Play Now
Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz