Rock Reggae Festival Edycja 2008 (praca wyróżniona)

30/09/2008 By: Topielec Kategoria: 2008, Muzyka, Nagrodzone, wyróżnione..., Reportaże

Postanowiliśmy wyróżnić jedną z nadesłanych prac - Rock Reggae Festival Edycja 2008. Autorce gratulujemy wyróżnienia i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach, które już niebawem będziemy organizować.

Autorce gratulujemy, oraz po konsultacji ze sponsorem postanowiliśmy przesłać za to wyróżnienie upominek-niespodziankę.

Czytelników portalu zaś zachęcamy do przeczytania poniższego reportażu:

Rock Reggae Festival Edycja 2008

Brzeszcze już od kilku lat znane i pamiętane są z corocznie organizowanej imprezy jaką jest Rock Reggae Festival. Jest to impreza na skalę krajową, gdzie na scenie goszczą najlepsze kąski sceny polskiego rock’a jak i reggae czy też innych odpowiedników tych gatunków muzycznych.

Tegoroczna, czwarta już edycja Rock Reggae Festival odbyła się 5 i 6 września. Pierwszego dnia, w piątek 5 września odbył się II Rock Reggae Festival Support 2008 organizowany przez Ośrodek Kultury w Brzeszczach. Jest to przegląd zespołów muzycznych, mający na celu wyłonić zespół, który zagra jako gwiazda małej sceny w drugi dzień IV Rock Reggae Festival. Ponadto zwycięzca otrzyma również 10 godzin do dyspozycji w studio. Jest to o tyle dobra sprawa, że do konkursu zgłaszać się mogą nawet typowo „garażowe” kapele czy też sound systemy, chcące dopiero się wylansować. Jest to najlepsza okazja do tego, aby się pokazać i zacząć swoją karierę? A wystarczy tak niewiele! Zwykle przed festiwalem w określonym terminie wypełnia się kartę zgłoszeniową i przesyła się minimum dwa swoje kawałki pocztą elektroniczną.

II Rock Reggae Festival Support odbył się w klubie muzycznym „Babel” ( ul. Ofiar Oświęcimia 52, Brzeszcze). Tego dnia można było wejść z pustkami w portfelu, bowiem wstęp był na free. Już od godziny 16:30 można było obejrzeć zmagania 10 zespołów, które zmierzyły się ze sobą w konkursie.

Zagrały następujące zespoły:

 • Volte-Face
 • Led Butterfly
 • Psychodelic Sexy Funk
 • StarGuardMuffin
 • Out Of Control
 • The Bridge Storm
 • Ptasia Grypa
 • AGREggAT
 • Brain Surgery
 • Punkt Widzenia
 • Trick
 • Campay.

Oczywiście jury składało się z osób, które siedzą jak najbardziej w temacie i znają się na muzyce. W skład wchodzili: Wojtek “Lala” Kuderski (muzyk, kompozytor, perkusista Myslovitz, Penny Lane) Bartosz Słatyński ( kompozytor, muzyk takich zespołów jak The Avalanche, Penny Lane) Mietall Waluś ( kompozytor, muzyk takich zespołów jak Negatyw, Penny Lane, Lenny Valentino, Mietall Waluś Magazine) Łukasz Widuch - współtwórca i organizator Rock Reggae Festival, Dominik Hulbój - współtworca i organizator Rock Reggae Festival.

W sobotę 6 września na stadionie KS Górnik w Brzeszczach już od godz. 14:30 było bardzo gorąco! Zarówno pogoda dopisała, jak i atmosfera panująca w tym dniu. Impreza odbywała się na trzech scenach: duża scena, mała scena oraz scena soundsystemowa, tak więc każdy mógł z pewnością znaleźć coś dla siebie. Warto dodać, że wstęp co roku jest w bardzo okazyjnej cenie! Bilet kosztował tyle, co niejeden zapłaciłby za koncert tylko jednego chociażby z tych zespołów. Była to symboliczna wręcz kwota wartości 15zł. W tym wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej, pełna ochrona, a ilość biletów nieograniczona. Zapewne najbardziej interesujący jest temat zespołów jakie grały na dużej scenie podczas festiwalu. W tym roku zarówno starsi jak i młodsi znaleźli coś dla siebie. Grał legendarny zespół DAAB obchodzący w tym roku 25lecie istnienia zespołu, grający jakże łagodną muzykę reggae. Kolejnym legendarnym zespołem polskiej sceny reggae, który zagrał w Brzeszczach był zespół IZRAEL, między innymi z Darkiem „Maleo” Malejonkiem, Piotrem „Stopą” Żyżelewiczem i Robertem „Brylu” Brylewskim w składzie. Świetna zabawa była także przy zespole DEZERTER, gdzie tłumy zwolenników punkrock’a wariowało w niepowtarzalnym pogo. Fani spisali, bo mimo że było już po północy to wciąż mieli dużo ochoty i siły na zabawę. Na brzeszczańskiej scenie zawitał także zespół ETNA, przedstawiciel młodszej sceny polskiego reggae z elementami tanecznego ska. Organizatorzy nie zapomnieli także o zwolennikach hip-hopowych klimatów, dlatego zagrał także członek składu Kaliber 44-ABRADAB z zespołem. Fani ciężkiego, rockowego grania mieli przyjemność pobawić się przy zespole CANDIDA, w skład którego można było zobaczyć m.in. Muzyków znanego zespołu Armia. Na koniec festiwalu mimo tak późnej pory zagrał zespół ENEJ, gdzie publiczność miała okazję świetnej zabawy do żywiołowego ska.

Na scenie soundsystemowej świetnie bawili się przede wszystkim słuchacze rapu, reggae i hip hopu, bowiem świetne bity zapodawała Ekipa INTRUZ, a GRUBSON nawijał kawał dobrego rapu przy ktorym publika szalała.

Na małej scenie zagrali:

 • Suffering Time
 • Faza Stefana
 • The Freshmaker
 • HGW
 • Panna Marzena i Bizony
 • oraz zwycięzca przeglądu

Ponadto było wiele innych atrakcji. Między innymi pokaz laserów, stoiska wegetariańskie na których można było kupić rozmaite sałatki, oraz ogródki w których można było napić się dobrego, beczkowego piwa. Można było także zakupić festiwalowe koszulki w cenie 25zł.

IV Edycja RRF jak najbardziej wypaliła. Gorąco zachęcam do zabawy za rok! Z pewnością zawitają inne gwiazdy, a każdy znajdzie coś dla siebie. A jeśli nie, to proponuję mimimum dwa piwa, to wszystko będzie się podobać. Do zobaczenia za rok początkiem września!

Anna Janik

Zobacz nowa wersje
Komentarze: 2 »
 1. Bardzo ciekawa praca, jestem pod wrażeniem ‘weny’ twórczej =D
  I wysiłku jaki w to włożyłaś ,napracowałaś się ;)

  Komentarz od Kumpela — 03/10/2008 @ 14:04

 2. dawno nei czytałam tak wyczerpującego reportażu zawierającego tak dokładne informacje. Czytając tą prace można poczuc się tam obecnym :) uważam że nagroda jak najbardziej się należy :)

  Komentarz od mala — 03/10/2008 @ 21:05

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz