Sokół feat. Pono - Ty przecież wiesz co (2008)

23/12/2008 By: Topielec Kategoria: 1CD, 2008, Album, Hip-hop, Muzyka polska

Sokół feat. Pono - Ty przecież wiesz co (2008)Na zakończenie roku 2008 Sokoł i Pono wydali swój drugi album. Tym razem pełen komentarzy i opowieści do otaczającego nas świata. Jeśli kojarzycie Sokoła i Pono tylko z rozrywkowego szlagieru “W Aucie” z Piotrem Fronczewskim, to ta płyta taka nie jest. Jest całkiem inna. Nie nadaje się do zabawy. Nie poprawia nastroju. Nie dodaje energii. Można powiedzieć, że zamiast rozrywki otrzymujemy tutaj melancholie i sentymentalizm. Pełne smutku i refleksji hiphopowe bity. Silne słowa, użyte z umiarem dobitnie podkreślają nastrój i klimat. A jednocześnie Sokół i Pono unikają popadania w budowanie tekstów wulgaryzmami.

Sokół i Pono zaprosili do swoich piosenek kilku gości. Ciekawie brzmi Sylwester Kozera z Kapeli Czerniakowskiej,  w utworze “Poczekalnia Dusz”. Drugi męski głos - Bartek Krolik - gościnnie pojawia się w “Nigdy nie zrozumiem kobiet”. Ponadto rozjaśniają rytmy głosy kobiece - Ania Szarmach w “Jednorazowo”, Martina w “Jesteś Mna” i Alina w “Za dużo widzę”.

Całość jest ciekawa i pociągająca… pociągająca w dół. Brak na tym albumie radości, zabawy, za to dużo spostrzeżeń i opisów brutalnej szarości życia, braku miłości, zrozumienia i poszukiwań sensu życia oraz sposobów na przetrwanie.

* * *

Sokół feat. Pono - Ty przecież wiesz co (2008)

1. Uczę się uczuć
2. Wszystko na sprzedaż
3. Nigdy nie zrozumiem kobiet (gościnnie: Bartek Królik)
4. Poczekalnia dusz (gościnnie Sylwester Kozyra)
5. Miód i cukier
6. Jednorazowo (gościnnie: Ania Szarmach)
7. Suto wędlin kłaść na chleb (gościnnie: Fundacja #1 -ZIP Skład)
8. Zajarany życiem
9. Wewnętrzny głos (gościnnie: Ania Szarmach)
10. Bliski dla bliskich (gościnnie: Ko1Fu - ZIP Skład)
11. Nie udaję
12. Jesteś mną (gościnnie: Martina)
13. Za dużo widzę (gościnnie: Alina)
14. Wielu by chciało, żeby to był koniec
15. Ty przecież wiesz co
16. Angela (Gdybym wiedział, że istniejesz…)

Zobacz nowa wersje
1 Komentarz »
  1. Oj autor chyba nie do końca ma rację:)poprzednia płyta też nie jest do tańca z wyjątkiem hitu “w aucie”, melancholijna i tak ma być koniec roku zmusza do przemyśleń i podsumowań!!!

    Komentarz od sis — 23/12/2008 @ 20:56

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz