Selector Festival: szał po brazylijsku z CSS

09/06/2009 By: Topielec Kategoria: 2009, Koncerty, Muzyka, Muzyka zagraniczna, Reportaże

Napisali na: Muzyka Onet

Po mocnych wrażeniach, jakie zafundowała pierwsza noc z Selector Festival – przyszedł czas na dzień drugi święta elektroniki na krakowskich Błoniach. Wystąpili m.in CSS, New Young Pony Club, Digitalism i Orbital.

Drugi dzień festiwalu rozpoczął występ polskiej grupy Modfunk, natomiast już o godzinie 19. na scenie pojawiła się pierwsza z zagranicznych gwiazd tego wieczoru – New Young Pony Club. Zespół na czele z energetyczną wokalistką Tahiti Bulier, dał przeszło godzinne show, sprawiając, że pod scenę zaczęła zbierać się coraz większa ilość festiwalowiczów.

Większość z nich czekało na zespół, który na scenę wszedł po 21. mowa tu o formacji Cansei De Ser Sexy. Ciekawostką jest fakt – że NYPC i CSS to dobrzy znajomi – którzy mają na swoim koncie wspólną trasę koncertową.

Lovefoxxx - charyzmatyczna wokalistka formacji z Sao Paulo, od razu zdobyła serca publiki spontanicznością, tańcem oraz typowym dla siebie strojem – czerwonym obcisłym body w białe kropki. Jeśli chodzi o smaczki, warto wspomnieć, że obok obowiązkowego “dziękuję” skierowanego do polskich fanów, pojawił inny się miły swojski akcent – członkini zespołu ubrana była w t-shirt opatrzony logo znanej polskiej marki piwa. Podczas koncertu CSS zabrzmiały wszystkie największe hity zespołu z płyt “CSS” i “Donkey” Występ na oczach rozgrzanej krakowskiej publiczności zakończyły “Let’s Make Love and Listen to Death from Above” wykonane z punkową zadziornością “Alala” i na koniec … “Toxic” z repertuaru Britney Spears.

Niedługo po występie Brazylijczyków nad Krakowem rozpętała się burza. Nie stanowiło to większego problemu dla festiwalowiczów, którzy skryli się w festiwalowych namiotach.

Po godzinie 22:00 dwie duże sceny krakowskiego festiwalu wypełniły się brzmieniami zbliżonymi do techno. Na scenie Magneta swoje umiejętności producencko-didżejskie zaprezentował gość z Francji - Agoria natomiast na największej arenie Cyan Stage - DJ-ski tandem Digitalism wprowadził publikę w bardziej transowy klimat. W secie Niemców nie zabrakło ciekawych nawiązań do popularnych utworów m.in “Intergalactic” Beastie Boys czy też ostatniego hitu formacji Phoenix “Lisztomania”.

Koniec dnia zakończyły dwa mocne punkty dla fanów muzyki elektronicznej – sety związanych z taneczną wytwórnią Ed Banger - Busy P oraz DJ Mehdi’ego, oraz “wisienka na torcie” dużej sceny - występ obwołanego mianem “królów techno” brytyjskiego duetu Orbital.

Podczas pierwszego dnia Selector Festiwal - nowego muzycznego przedsięwzięcia w cieniu krakowskich Błoni – wielotysięczna widownia podziwiała na żywo występy m.in. Dizzee Rascala oraz formacji Franz Ferdinand, Fischerspooner i Royksopp.

Według szacunków organizatorów imprezy, przez dwa dni na Selector Festival bawiło się ok. 10 tys. osób.

Źródło: http://muzyka.onet.pl/0,1985637,newsy.html

Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz