Gossip - Music for Men (2009)

03/08/2009 By: Topielec Kategoria: 1CD, 2009, Funk, Gospel, Muzyka, Pop, Punk, Rock, Soul

Zachęcony pozytywnymi opiniami o nowej płycie Gossip - Music for men postanowiłem jej posłuchać. Pierwsze słuchanie było ciężkie. Nie spodobała mi się, ale nie na tyle, żeby nie  posłuchać ponownie. I ponownie. Kilka razy i stało się to co zwykle - to co na pierwszy “odsłuch” mi się nie podoba, to po kilku razach zaczyna się podobać i to bardzo. Można powiedzieć, że jestem urzweczony moim pierwszym spotkaniem z Gossip. Już kilka utworów brzeczy mi w głowie nawet gdy muzyka nie gra. A jak gra to każdy właściwie jest rozpoznawalny i wywołuje chęc typanai w rytm lub innego uzewnętrznienia radości ze słuchania tych melodii. Cóż moge więcej dodać - podoba mi się. I myślę, że na długo zadomowi się na liście moich ulubionych albumów. A dodatkowo nie raz zagości na imprezkowej plejliście…

Gossip - Music for Men (2009) - Utwory

1. Dimestore Diamond
2. Heavy Cross
3. 8th Wonder
4. Love Long Distance
5. Pop Goes The World
6. Vertical Rhythm
7. Men In Love
8. For Keeps
9. 2012
10. Love and Let Love
11. Four Letter Word
12. Spare Me From The Mold

Inni o Gossip - Music for Men

Krążek wyprodukowany został przez słynnego producenta Ricka Rubina. Muzyka Gossip określana jest jako mieszanka soul, gospel, rocka, funk, disco, punk, pasji i rebelii. Po raz pierwszy świat usłyszał o nich w 2006 roku za sprawą świetnego albumu ‘Standing in the Way of Control’ – wtedy też uwagę mediów skupiła na sobie Beth. Oprócz charakterystycznego, wyzwolonego wizerunku zakochano się także w jej wokalu – porównywanym do Janis Joplin, Arety Franklin czy Tiny Turner a także muzyce, jaką wykonuje ze swoim zespołem. Album promuje singiel ‘Heavy Cross’.

Ostatnie lata zespół spędził w trasie, koncertując w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Japonii. Ich występy na żywo wszędzie wzbudzają ogromne zainteresowanie, dzięki nim Gossip zyskali opinię jednej z najlepszych grup koncertowych świata. Brytyjski magazyn NME określił ich jako ‘Najlepszy punk-rockowo-dyskotekowo-soulowy zespół na tej planecie. Przy nich można bawić się przy nich tak, jakby nie było jutra.’ Tym bardziej cieszy fakt, ze w już w lipcu Gossip wystąpią jako jedna z gwiazd głównych Opener Festival w Gdyni.

Źródło: http://www.muzyczna.pl/artykuly/gossip-music-for-men

 
 YouTube: Play Now
Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz