Editors @ Klub Studio, Kraków

06/08/2009 By: Topielec Kategoria: 2009, KALENDARIUM WYDARZEŃ

Jeden z najbardziej cenionych i rozchwytywanych indierockowych zespołów ze Starego Kontynentu zagra koncert w Krakowie. 25 listopada w klubie Studio wystąpi grupa Editors!

Zaledwie przed dwoma tygodniami występowali w Jarocinie. Z powodu utraty głosu wokalisty Thomasa Smitha koncert został skrócony, ale i tak zarówno przez fanów, jak i dziennikarzy został ogłoszony jednym z najlepszych występów festiwalu.

- Zespół zobowiązał się wynagrodzić swoim polskim fanom niedosyt. W ramach europejskiej trasy jesienią zaplanowano dwa występy w naszym kraju. Jeden z nich odbędzie się w Krakowie w klubie Studio - mówi Lucjan Towpik z agencji Fabryka Productions, tej samej, która odpowiada za organizację krakowskich koncertów Paradise Lost, Archive i Nouvelle Vague.

Editors to obecnie jedna z najbardziej rozchwytywanych indierockowych formacji z Europy. Zaraz po debiucie w 2005 roku krytycy zaczęli ich porównywać do Joy Division, prędko przypięto im łatkę brytyjskiej odpowiedzi na sukces zespołu Interpol. Dzięki wsparciu cenionej rozgłośni Xfm ich pierwszy studyjny album “The Back Room” sprzedał się w ilości 800 tys. egzemplarzy oraz otrzymał nominację do prestiżowej nagrody Mercury Prize. Kolejna płyta “An End Has a Start” sprzed dwóch lat debiutowała już na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii, a na październik tego roku zapowiedziany jest ich trzeci krążek “In This Light and On This Evening”.

Dzień przed koncertem w Krakowie Editors zagrają w warszawskiej Stodole. W roli supportu towarzyszyć im będą dwa zespoły: brytyjski The Maccabees oraz kanadyjski Wintersleep. Bilety na oba koncerty do sprzedaży trafią jeszcze w tym tygodniu.

Źródło:
Gazeta Wyborcza Kraków
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,6898390,Editors_na_klubowym_koncercie_w_Krakowie_.html

Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz