Coke Live Music Festival rozpoczęty @ Gazeta.pl

20/08/2009 By: Topielec Kategoria: 2009, Koncerty, Muzyka polska, Muzyka zagraniczna, Reportaże, Z mediów

- Jestem The Streets, jestem Mike Skinner. Kocham was! - wołał brytyjski artysta do publiczności w czwartek podczas pierwszego koncertu Coke Live Music Festivalu. I tak już będzie do soboty.

Bramy festiwalu zostały otwarte równo o godz. 17, ale pierwsze grupki festiwalowiczów falami zaczynały napływać znacznie wcześniej - usytuowane tuż obok wejścia głównego pole namiotowe zaczęło się zapełniać już od godz. 8 rano. Biwakuje tam kilka tysięcy osób.

- Przyjechaliśmy z Warszawy. Na The Streets i tylko The Streets - mówiła Justyna Zawadzka. Do Krakowa dotarła z trójką znajomych. - To nasza pierwsza edycja CLMF. Zdaniem organizatorów, festiwal w tym roku (podobnie jak w roku poprzednim) zgromadzi około 30 tys. osób.


Fot. Mateusz Skwarczek / Agencja

Koncertowy maraton otworzyli debiutanci z zespołu We Call It a Sound z Wolsztyna, zwycięzcy programu muzycznego Coke Live Fresh Noise skierowanego do młodych muzyków. Wieczór należał do zagranicznych gwiazd. O godz. 19 na scenie głównej pojawił się brytyjski zespół The Streets prowadzony przez charyzmatycznego wokalistę Mike’a Skinnera.

Ubrany na czarno, w czarnym kapelusiku i z wielkimi słuchawkami chętnie zagadywał publiczność: - Dzisiaj w nocy będziemy pić wódkę. Nie w małych szklankach, tylko dużych! - wołał. Po nim ze sceny głównej zagrał brytyjski zespół James, a na finał największa gwiazda imprezy - amerykańska formacja The Killers.

Ale CLMF w tym roku to nie tylko muzyka. “Jestem za tym, aby ruszyć przy tej okazji z akcją uczenia narodu porządku. Można ustawić kolorowe kontenery i zamieścić na nich odpowiednie hasła” - apelował na naszych łamach nasz czytelnik. Odpowiedź organizatorów była błyskawiczna. To właśnie na edukację ekologiczną w tym roku CLMF postawił najbardziej. Na terenie festiwalu pojawiły się materiały informacyjne na temat segregacji odpadów, recyklingu opakowań, zorganizowane zostały punkty ich zbiórki o konkursy związane z ekologią. - Skierowana do młodzieży impreza masowa to nie tylko okazja do zabawy, ale także działań edukacyjnych w zakresie ekologii. Dlatego wraz z organizatorem festiwalu oraz współpracującą z nami organizacją odzysku w trakcie festiwalu zadbamy o zbiórkę i recykling opakowań po naszych napojach, angażując w to uczestników festiwalu - mówi Katarzyna Borucka z Coca-Cola Poland Services. - Zachęcimy ich m.in. do udziału w akcji ekologicznej, w której odpowiednią ilość zebranych opakowań będzie można wymienić na nagrody wyprodukowane również z materiałów przetworzonych - dodaje.

Dzisiaj dalszy ciąg imprezy. Po rockowym i bardziej niezależnym czwartku, piątek i sobota należeć będą do hip-hopu, r’n'b i reggae - gwiazdą drugiego dnia CLMF będzie Gentleman, Lupe Fiasco oraz 50 Cent, w sobotę na finał zagrają Madcon, Shaggy i Nas.

Źródło:
Gazeta Wyborcza Kraków
http://miasta.gazeta.pl/krakow/1,35798,6949190.html

Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz