Tiny Vipers @ Forty Kleparz, Kraków

05/03/2010 By: Topielec Kategoria: KALENDARIUM WYDARZEŃ

Tiny Vipers zagra 19 marca 2010 roku w Krakowie
(Forty Kleparz, ul. Kamienna 2/4, początek o 20:00)

Źródło: KULTURAtka

Tiny Vipers to jednoosobowy projekt Jesy Fortino, songwritterki ze Seattle. Każdy, kto chociaż raz z uwagą słuchał jej muzyki, a w szczególności widział Tiny Vipers na żywo, z pewnością nie zapomni jej przejmującego głosu i rozdzierających serce utworów, śpiewanych wyłącznie przy akompaniamencie gitary akustycznej.

Mieliśmy już okazję zachwycić się występem Tiny Vipers w Polsce - w 2009 roku Jesy Fortino wystąpiła na OFF Festival, na zaproszenie Artura Rojka, któremu zarekomendował ją szef legendarnej wytwórni Sub Pop Records, Jonathan Poneman. Publiczność wyszła z koncertu zauroczona. Monotonne, powtarzalne gitarowe kompozycje, piękne melodie śpiewane niczym mantra i głębokie teksty nie pozostawiają nikogo obojętnym na muzykę Tiny Vipers.

Pierwsza długogrająca płyta Tiny Vipers, Hands Across the Void (2007), miała bardziej popowy charakter niż późniejsze dokonania artystki. Nagranie było prostsze, czystsze i bogatsze w aranżacje, chociaż przebłyski tego niepokoju, który wkrótce zagościł w muzyce Tiny Vipers, można było usłyszeć choćby w długim utworze “Forest On Fire”, kończącym się przesterowanym brzmieniem gitary. Drugi album, Life On Earth (2009), przedstawia już w pełni rozwinięty, charakterystyczny styl muzyki Tiny Vipers. Wrażenie robią poetyckie, abstrakcyjne, a jednocześnie bardzo osobiste teksty utworów i zaangażowanie, z jakim śpiewa Jesy, czasami w rozpaczliwy wręcz sposób powtarzając niektóre frazy. Piękno muzyki Tiny Vipers skupia myśli słuchacza wokół pierwotnych, najbardziej skrywanych tęsknot. Sprawia, że czujemy mocniej i przez to uzależnia.

Dyskografia:
Tiny Vipers (EP, 2004, Luckyhorse Industries)
Hands Across the Void (LP, 2007, Sub Pop)
Empire Prism (EP, 2007, Luckyhorse Industries)
Life on Earth (LP, 2009, Sub Pop)

Zobacz nowa wersje
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz