Sinusoidal - Out Of The Wall (2011)

12/10/2011 By: Topielec Kategoria: 1CD, 2011, Down Tempo, Elektroniczna, Lounge, Muzyka, Muzyka polska, Trip Hop

Polski elektro down tempo trip hop.

Płyta na wieczór. Na wiele kolejnych wieczorów. Jesiennych. Zimowych. Ukojenie, uspokojenie w nowoczesnym brzmieniu. Wędrówka po dźwiękach głębokich basem otula słuchacza i wprawia w refleksyjny nastrój. Płytę Out of the Wall tworzy jedenaście wyśmienitych kompozycji.

Już od samego początku płyty („hope”) zamykam oczy i unoszę się w świecie dźwięku i marzeń. Kolejne utwory malują w wyobraźni obrazy - wymyślone pejzaże czy też przywołują wspomnienia miejsc, ludzi, wydarzeń. Tonę w dźwięku, nie walczę, poddaję się z rozkoszą. I tak utwór za utworem. Komuś innemu, może się wydawać, że wszystkie kompozycje są niemal jednakowe. Nic bardziej błędnego. Album tworzy zgraną z 11 pojedynczych utworów całość. Ale każdy z nich jest inny. I to nie tylko dlatego, że opowiada inną historię. Bo każda opowiada na swój sposób, indywidualny.

I tak w utworze „free” wyłapiemy dalekowschodnią nutę wolności ludzi pustyni, przemykającą charakterystycznym brzemieniem. W „lake” poczujemy wczesnoporanny spokój niezmąconej tafli jeziora, nad którym płynie mgła niczym z Avalonu. Z kolei „i’m nobody” doskonale oddaje samotność i melancholię.

Każdy z Was może inaczej odbierać poszczególne utwory jak i całą płytę. I to jest piękne - muzyka Sinusoidal jest inspirująca, pobudzająca fantazję i sprawia, że bardzo szybko można oddać się marzeniom. Ulecieć na chwilę od zgiełku współczesnego świata. Odurzyć się dźwiękiem.

Dlatego warto.

Sinusoidal w internecie
http://www.youtube.com/user/sinusoidalaudio
http://www.myspace.com/sinusoidalpoland
http://www.facebook.com/sinusoidalpoland

Inni o Sinusoidal - Out Of The Wall

Debiutancki album duetu Sinusoidal „Out Of The Wall” to na pewno nie arcydzieło, ale z pewnością materiał, do którego warto przyłożyć ucho! Na rodzimym podwórku wypełniają lukę w około trip-hopowym brzmieniu i powodują, że dzięki nim ten gatunek będzie jeszcze silniejszy…
http://muzyka.dlastudenta.pl/artykul/Sinusoidal_sa_jak_otchlan_wciagaja_bez_reszty,73998.html

Sinusoidal - Out Of The Wall (2011)

01. hope
02. eternal
03. lake
04. lollipop
05. dolls
06. colours
07. little stories
08. twilight
09. free
10. i’m nobody
11. out of the wall

 
 YouTube: Play Now
Brak komentarzy »

Nikt tego jeszcze nie skomentował.

Kanał RSS dla tego wpisu. TrackBack URL

Dodaj komentarz